VII Niedziela Wielkanocna – Wniebowstąpienie Pańskie - 12.05.2013
Data 11/05/2013 20:06  Autor brat2  Kliknięć 653  Język Globalny

1. W związku z uroczystością I-Komunijną o godz. 10.30 prosimy wiernych, którzy nie są bezpośrednio związani z tym wydarzeniem, aby udostępnili kościół dla rodzin dzieci i przyszli na inną Mszę św. Dodatkowa Msza św. o godz. 10.30 w kościele MB.
  2. Dzieci I-komunijne będą przeżywać tzw. „Biały tydzień”. Do soboty uczęszczać będą z rodzicami               w strojach komunijnych na nabożeństwo majowe i Mszę św. wieczorną do kościoła św. Teresy.                W poniedziałek dzieci przyjdą już na 16.30, aby zrobić sobie zdjęcia w kościele.
  3. Spotkanie kursu przedmałżeńskiego w dzisiejszą i przyszłą niedzielę o godz. 14.00.
  4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji parafii codziennie o godz. 17.00 z wyjątkiem poniedziałku.
  5. Nabożeństwa majowe będziemy odprawiać w tym tygodniu o godz. 17.30 w kościele św. Teresy.                W związku z tym również Msze św. wieczorne będą w kościele św. Teresy.
  6. Zapraszamy na Seminarium Wiary pod hasłem: „Myśmy poznali i uwierzyli Miłości Jezusa”, które będziemy przeżywać w ramach tygodnia modlitwy przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Spotkania Seminarium Wiary w poniedziałek, wtorek, środę i w piątek  po Mszach wieczornych w kościele św. Teresy. Na spotkaniach będzie śpiew uwielbienia, modlitwa, świadectwa, katecheza ewangelizacyjna i możliwość spowiedzi. Spotkania będą trwały ok. godziny. Finałem Seminarium będzie Czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego w sobotę 18 maja. Tematy poszczególnych dni to: „Jezus mnie kocha”, „Jezus mi przebacza”, „Jezus mnie uzdrawia i wyzwala”, „Jezus jest Panem” i „Jezus daje mi swego Ducha”. Na Seminarium Wiary  w Roku Wiary zapraszamy niezależnie od wieku każdą i każdego kto chce pogłębić i rozpalić swoją wiarę i miłość do Pana Jezusa.
  7. W tym roku nabożeństwo fatimskie w poniedziałek 13 maja połączymy z nabożeństwem majowym o godz. 17.30.  W ramach nabożeństwa dziesiątek różańca z rozważaniem,  Litania Loretańska i procesja.
  8. Koronka do Miłosierdzia i adoracja we środę od godz. 15.00 do godz. 18.00 w kościele św. Teresy.
  9. Msza za Ojczyznę, Ojca Świętego, Radio Maryja i Telewizję TRWAM we czwartek o godz. 18.00.
  10. Próby dzieci przed rocznicą Komunii św. we wtorek, środę i piątek o godz. 16.30 w kościele św. Teresy. Spowiedź dzieci i ich rodziców przed rocznicą w piątek na nabożeństwie majowym. Rocznica I Komunii św. w przyszłą niedzielę o godz. 12.00.
  11. W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy obchodzić: we wtorek święto św. Macieja, apostoła, we środę wspomnienie św. Małgorzaty z Kortony, patronki MF TAU, we czwartek święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski, w piątek wspomnienie św. Paschalisa Baylona, w sobotę święto św. Feliksa z Cantalice.    Z okazji święta św. Feliksa w sobotę na nabożeństwie majowym namaszczenie dzieci olejami św. Feliksa. Niech rodzice przyprowadzą swoje pociechy, by wyprosić dla nich specjalne błogosławieństwo.
  12. Zapraszamy gorąco na wieczorne czuwanie modlitewne przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego   w sobotę 18 maja. Po nocy Wigilii Paschalnej jest to najbardziej podniosła noc w roku. Czuwanie rozpocznie się o godz. 20.00 w kościele św. Teresy, a zakończy Eucharystią sprawowaną o godz. 24.00. Czuwanie modlitewne przed Zesłaniem Ducha Świętego winno być jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu parafii. Dlatego zapraszamy wszystkie grupy, wspólnoty, uczestników dotychczasowych Kursów Alfa oraz wszystkich parafian, którzy pragną z nami w tę noc wołać o dar Ducha Świętego.   W programie m.in.: Modlitwa dziękczynienia i uwielbienia, Apel Jasnogórski, możliwość modlitwy wstawienniczej, możliwość sakramentu pojednania, katecheza ewangelizacyjna, świadectwa.
  13. Przed kościołem do nabycia „Opiekun”, „Gość niedzielny” i ostatnie numery „Zaufania”.
  14. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na remont i malowanie kościoła św. Teresy.
  15. Civitas Christiana organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium św. Józefa w Prudniku Lesie. Wyjazd w niedzielę 19 maja o godz. 8.15 z przystanku PKS Rynek Wołczyn. Koszt 30 zł. Zapisy u p. Janiny Szeliga.
  16. Z wielką radością chcemy poinformować i zaprosić naszych parafian na uroczystość srebrnego jubileuszu kapłaństwa o. Andrzeja Mańczaka, która odbędzie się w przyszłą niedzielę na Mszy o godz. 12.00 razem z rocznicą I Komunii św. Nasz jubilat będzie dziękował Bogu za wszelkie łaski jakie otrzymał w czasie 25-letniej posługi kapłańskiej.

Brzezinki – W tym tygodniu nabożeństwo majowe i Msza św. tylko we wtorek o godz. 17.00.
Wąsice – Nabożeństwo majowe i Msza św. we czwartek o godz. 17.00.

Pomoc ubogim
Zapraszamy na strony